Babacan cephesinden ‘İYİ Parti’ye mi geçilecek?’ açıklaması: ‘Öyle bir ihtimal bile yok!’

Ali Babacan liderliğinde kurulacak olan partinin henüz kamuoyuna açıklanmaması sebebiyle ortaya atılan iddia ve spekülasyonlara bir yenisi daha eklendi.

İktidara yakın yayın organlarında çıkan bazı haberlerde, son dönemde İYİ Parti’den ard arda gelen istifaların yeni parti çalışmalarıyla ilgili olduğu ve İYİ Parti’nin başına Ali Babacan’ın geçeceği iddia edilmişti.

Konuya ilişkin bizzat Ali Babacan’dan herhangi bir açıklama gelmezken Babacan’a yakın çevreler ise iddianın tamamen manipülasyon amacı taşıyan asılsız söylentilere dayandığını vurguluyor. Yeni parti çalışmalarında yer alan kaynaklardan edindiğimiz bilgiler, İYİ Parti ile bu yönde herhangi bir planlama olmadığı yönünde.

Ali Babacan’ın yakın çalışma arkadaşlarından olan ve iddiaları Babacanhaber.com’a değerlendiren kaynağımız iddiaların asılsız olduğunu vurgulayarak “Bizim kendi ajandamız ve yol haritamız var, çalışmalarımız devam ediyor. Son dedikodulardaki gibi herhangi bir partiye geçme gibi bir durum yok, böyle bir tartışma, böyle bir ihtimal bile yok.” dedi.

One thought on “Babacan cephesinden ‘İYİ Parti’ye mi geçilecek?’ açıklaması: ‘Öyle bir ihtimal bile yok!’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.